گزارش نشست مرکز فوریت‌های پزشکی کشور و استانهای شمالی در رامسر

پنج‌شنبه 13 خرداد‌ماه سال 1389
 گزارش نشست مرکز فوریت‌های پزشکی کشور و استانهای شمالی در رامسر
رئیس مرکز مدیریت فوریت‌های پزشکی مازندران:
بیشترین تلفات غرق‌شدگی در مناطق ممنوعه شنا رخ می‌دهد

خبرگزاری فارس: رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی مازندران گفت: بر اساس آمارهای موجود بیشترین تلفات غرق‌شدگی در مناطق ممنوعه شنا رخ می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری فارس از رامسر، سبحان بهرامی بعدازظهر امروز در جلسه معاونان مرکز مدیریت فوریت‌های پزشکی کشور و روسای مراکز استان‌های گیلان، مازندران و گلستان در رامسر اظهار داشت: در سال جاری طرح پایلوت قایق‌های آمبولانسی را در شهرستان محمود‌آباد که بیشترین آمار تلفات را در استان مازندران دارد به اجرا در آورده و در تلاش هستیم تا این طرح اثربخش را در تمام شهرستان‌های استان مازندران توسعه دهیم.
وی ادامه داد: امسال در مازندران 25 پایگاه فوریت‌های پزشکی در سواحل مازندران مستقر می‌شوند و به ارائه خدمت می‌پردازند.
بهرامی بیان داشت: با توجه به اینکه استان مازندران میزبان گردشگران زیادی در ایام تابستان است، دریا مهم‌ترین مکانی است که مسافران مراجعه می‌کنند و باید خدمات پزشکی بالایی نیز ارائه شود.
وی تصریح کرد: هر ساله شاهد افزایش ورود مسافر به استان مازندران هستیم و به تبع آن افزایش تلفات را داریم و برخلاف تلاش‌های بالایی که انجام شده است، متاسفانه شاهد کاهش تلفات نبودیم.
بهرامی بیان داشت: در تابستان سال جاری کمپ‌های امدادرسانی ساحل مازندران از 20 کمپ به 25 کمپ افزایش می‌یابد.
وی تصریح کرد: در تلاش هستیم تا با افزایش خدمات پزشکی در ساحل مازندران مردم را علاقه‌مند به حضور در طرح‌ها کنیم.
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی مازندران گفت: در نظر داریم از دانشجویان رشته فوریت‌ها بیش از گذشته استفاده کنیم که در سال گذشته خدمات بسیار خوبی را ارائه دادند.
انتهای پیام/آ30/ب  

---------------------------------------------------------------------------------- 

معاون فنی و عملیات مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی:
کمپ فوریت‌های پزشکی در سواحل شمال افزایش می‌یابد

خبرگزاری فارس: معاون فنی و عملیات مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی کشور گفت: کمپ فوریت‌های پزشکی در سواحل شمال افزایش می‌یابد.

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان رامسر، محمد سرور بعدازظهر امروز در جلسه معاونان مرکز مدیریت فوریت‌های پزشکی کشور و رؤسای مراکز استان‌های گیلان، مازندران و گلستان در رامسر افزود: در استان‌های ساحلی کشور برای خدمات بیشتر به مردم در نوار ساحلی از تجربه استان مازندران درباره قایق‌های آمبولانس استفاده خواهد شد.
معاون فنی و عملیات مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی کشور تصریح کرد: در تابستان سال 87 و 88 بر اساس داده‌های پزشکی قانونی شاهد کاهش 20 درصدی آمار غرق شدگان در سه استان شمالی بودیم.
وی ادامه داد: در سال گذشته 39 کمپ فوریت‌های پزشکی‌ در استان‌های شمالی کشور مستقر است که امسال شاهد افزایش این کمپ‌ها خواهیم بود.
سرور تأکید کرد: یکی از برنامه‌های مهمی که در سال جاری در زمینه استفاده عموم مردم از طرح‌های دریا مهم بوده استفاده از رسانه‌ها به ویژه شبکه‌های محلی برای آموزش همگانی در این زمینه است.
وی بیان داشت: تهیه فیلم‌های آموزشی، بروشورها، نصب بنر و پلاکاردهای تبلیغاتی برای اطلاع‌رسانی‌ در دستور فوریت‌های پزشکی استان‌ها در سال جاری وجود دارد.
وی بیان داشت: استفاده از ناجیان غریق‌ در سطح بالا یکی دیگر از درخواست‌های مهم ما از سازمان تربیت بدنی است که هماهنگی‌های اولیه در این زمینه صورت گرفته است.
معاون فنی و عملیات مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی کشور در‌ پایان گفت: تمام امکانات و خدمات‌های پزشکی را در سال جاری در سواحل شمال در نظر خواهیم گرفت تا شاهد کاهش حوادث باشیم.
انتهای پیام/ز30